Usługi

Punkt pobrań

Współpracujemy z ogólnopolską siecią laboratoriów medycznych i analitycznych

USG

Badania ultrasonograficzne są wykonywane wysokiej klasy aparatem firmy GE Voluson Expert 730 oraz aparatem Voluson 8. Zapewnia to dokładne obrazowanie i jest pomocne w diagnostyce zarówno w ginekologii, jak i ciąży. Aparat zapewnia nam również obrazowanie w 2D/3D/4D

KOLPOSKOPIA

Badanie polegające na wziernikowaniu i oglądaniu pod średnim i dużym powiększeniem tarczy szyjki macicy i ujścia zewnętrznego szyjki macicy oraz przy dobrych warunkach początkowej części kanału szyjki macicy. W badaniu tym posługujemy się urządzeniem nazywanym kolposkopem.Jest to forma oceny prawidłowości nabłonka szyjki macicy w powiększeniach oscylującymi  pomiędzy lupą, a mikroskopem.

Badanie nie jest bolesne. Jedyna niedogodność to dłuższe niż przy badaniu ginekologicznym przebywanie wziernika ginekologicznego w pochwie. W badaniu wykorzystujemy zwykle dwa odczynniki – 3% roztwór kwasu octowego i płyn Lugola. Barwią one specyficznie różne zmiany na szyjce macicy, co daje nam dodatkowe informacje diagnostyczne, pomagające postawić ostateczne rozpoznanie.

 

Możliwa jest także ocena pochwy, wtedy nazywa się to vaginoskopią lub sromu -vulwoskopia.

SONOHISTEROGRAFIA

SonoHSG polega na powolnym podaniu sterylnego roztworu soli fizjologicznej do jamy macicy poprzez specjalny podajnik. Po podaniu medium płynnego ocenia się budowę jamy macicy oraz struktur wewnątrz jamy typu polip, mięśniak itd. Ocena jest przy  pomocy głowicy ultrasonograficznej, czyli USG.

Zabiegi i operacje

Drobne zabiegi w znieczuleniu miejscowym na miejscu w Medicam.

Operacje i cięcia cesarskie -współpracujemy ze szpitalami.